کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
وصیت نامه امام حسین (ع)

شاید کسانی که تا به حال وصیت نامه امام حسین (ع) را نخوانده باشند با خود فکر کنند که امام وصیت نامه ای بلند بالا نوشته اند؛ در حالی که وصیت نامه امام به برادرشان محمد حنفیه، بیش از چند خط نیست. اما همین چند خط جای درنگ و تامل فراوان دارد...


بسم الله الرحمن الرحیم

این وصیت حسین‌ بن ‌علی است به برادرش محمد حنفیه. حسین گواهی می‌دهد به توحید و یگانگی خداوند و این که برای خدا شریکی نیست و محمد (ص) بنده و فرستاده اوست و آئین حق ( اسلام ) را از سوی خدا ( برای جهانیان ) آورده است و شهادت می‌دهد که بهشت و دوزخ حق است و روز جزا بدون شک به وقوع خواهد پیوست و خداوند همه انسان‌ها را در چنین روزی زنده خواهد نمود.

امام در وصیت نامه‌اش پس از بیان عقیده خویش درباره توحید و نبوت و معاد، هدف خود را از این سفر این چنین بیان نمودند:

من نه از روی خودخواهی و یا برای خوشگذرانی و نه برای فساد و ستمگری از شهر خود بیرون آمدم؛ بلکه هدف من از این سفر، امر به معروف و نهی از منکر و خواسته‌ام از این حرکت، اصلاح مفاسد امت و احیای سنت و قانون جدّم، رسول خدا (ص) و راه و رسم پدرم، علی‌بن‌ابیطالب (ع) است. پس هر کس این حقیقت را از من بپذیرد ( و از من پیروی کند) راه خدا را پذیرفته است و هر کس رد کند ( و از من پیروی نکند ) من با صبر و    استقامت ( راه خود را ) را در پیش خواهم گرفت تا خداوند در میان من و بنی‌امیه حکم کند که او بهترین حاکم است.

و برادر ! این است وصیت من به تو و توفیق از طرف خداست. بر او توکل می‌کنم و برگشتم به سوی اوست...

منبع: عاشورا، به نقل از بحار الانوار


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در دوشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۱ساعت ٦:٢٦ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()