کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
روز بیمه بر متولیان بیمه مبارک

13 آذر روز صنعت بیمه

 روز ۱۳ آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز صنعت بیمه نامگذاری شده است.

احساس امنیت، اصلیترین و بنیادیترین نیاز بشر است و از آن چنان درجه ای از اهمیت برخوردار است که میتواند دیگر نیازهای مادی و معنوی بشر را تحت تاثیر قرار دهد.

تمام پژوهشگران بر این باورند که برای سالم بودن و سالم زیستن، نیازمند احساس امنیت هستیم. سلامت نه تنها به سالم بودن در بعد جسمانی که سلامت روان را نیز در بر می گیرد و بیمه یکی از مطمئن ترین روشهای احساس امنیت در دنیای کنونی بشمار میرود.


در گذشته های دور، اولین نمونه های بیمه در ایران باستان یافت شده است. طبق پژوهشهای باستانشناسان و لوحه ها و اسناد به دست آمده، تخت جمشید فارغ از تمام شگفتیهایش از یک جنبه انسانی نیز نسبت به بناهای هم عصر خود برخوردار است.

در روزگاری که ابنیهای چون اهرام مصر با زور و ظلم به دست بردگان و اسرای جنگی ساخته میشد، در تخت جمشید هر فرد، حتی اسیران جنگی برای کاری که انجام میدادند مزد دریافت میکردند و اگر در حین کار بیمار میشدند و یا از بین میرفتند، خانواده او مستمری میگرفتند.

عملیات بیمه ای به معنای امروزی در ایران؛ با فعالیت دو مؤسسه روسی به نام نادیژدا و قفقاز مرکوری در سالهای آغازین قرن بیستم شروع شد.

در سال ۱۳۱۰ با تصویب قانون ثبت شرکتها در ایران شرکتهای بیمهای انگلیسی، آلمانی، اتریشی، سوئیسی و امثال آن در ایران اقدام به ایجاد شعبه و نمایندگی کرده و به فعالیت بیمهای پرداختند.

در سال ۱۳۱۴ شرکت سهامی بیمه ایران با سرمایه صد در صد دولتی تأسیس شد و در سال ۱۳۱۶ قانون بیمه به تصویب رسید.


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()