کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
دیروز روز جهانی استاندارد بود.

این هم متن پیام روز جهانی استاندارد...


 

پیام روز جهانی استاندارد

 

14 اکتبر 2012

 

ضایعات کمتر، نتایج بهتر - افزایش کارآیی با استانداردها

Klaus WUCHERER 

 

 

دکتر Klaus WUCHERER

رئیس کمیسیونبین المللی برق و الکترونیک (IEC)

 

Boris ALESHIN 

 دکتر Boris ALESHIN

رئیس سازمان بین المللی استاندارد (ISO)

 

 

 

 

 

Hamadoun TOURE

دکتر Hamadoun TOURE

دبیر کل اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور (ITU)

 

 

 

 

 

استانداردهای بین المللی از جمله استانداردهای ITU و IEC ،ISO  برای افزایش کارآیی بسیار با اهمیت می باشند. این مسئله با ورود به صف مقدم چالش های جهانی از جمله بی ثباتی وناپایداری مالی، به معنای رقابت سازما ها برای دستیابی به نتایج بهتر با ضایعات کمتر است.

 

به بیانی کاملاً ساده، کارآیی مبین توانایی برای نیل به اهداف از طریق اجرای فرآیندهایی جهت بهبود کیفیت محصولات یا خدمات با حداقل ضایعات ، هزینه ها یا کار غیر ضروری است. کارایی به سازمان ها کمک می کند تا با کسب حداکثر سود اهداف سازمانی را تحقق بخشند که این امر برای موفقیت در چالش های کنونی و فضای اقتصاد رقابتی حیاتی می باشد.

در جهان بسیار رقابتی و پیچیده امروز، بررسی موضوع پایداری از منظر اقتصادی، محیطی و اجتماعی بدان معنا است که کارآمدی بیشتر برای کسب و کارها، حیطه وسیعی از اقدامات و موضوعات را در بر م یگیرد.

استانداردهای بین المللی ابزارهای قدرتمندی هستند که به سازمان ها جهت بهره برداری از امکانات بالقوه آنان در بازارهای جهانی کمک می کنند. استانداردهای تدوین شده توسط کارشناسانی از سراسر جهان، حاصل تجربه برتر و هماهنگ بین المللی می باشند که برای اندازه گیری، مقایسه، افزایش کارآیی و کاهش ضایعات مورد استفاده قرار می گیرند.

به عنوان مثال، استانداردهای بین المللی با تعیین ویژگی های مشترک، این امکان را فراهم می آورند تا محصولات، خدمات و فن آوری های عرضه کنندگان مختلف مانند قطعات یک پازل به طور مناسبی در کنار یکدیگر قرار گیرند. استانداردهای بین المللی با حمایت از ساز و کارهای همکاری و قابلیت های سازگاری، پایگاهی استوار برای ایجاد نوآوری فراهم آورده و دسترسی بازار به محصولات جدید را تسهیل می نمایند.

استانداردهای بین المللی به کشورها، سازمان ها، قانون گذاران و محققان اطمینان می بخشند با پرهیز از دوباره کاری می توانند به سرمایه گذاری در سایر اولویت ها بپردازند.استفاده از دانش فنی پیشرفته در استانداردهای بین المللی، برای همگان از جمله کشورهای در حال توسعه قابل دستیابی بوده و به آن ها در حداکثر بهره گیری از منابع انسانی و مادی یاری می رساند. فرآیندهای کارآمد تجاری و صنعتی منتج از استانداردها، شرکت ها را برای حضور در عرصه رقابت جهانی و افزایش سرعت تولید با هزینه کمتر برای کسب بازارهای بیشتر توانمند می سازند.

به این ترتیب، استانداردها به سازمان ها کمک می کنند تا ضمن تمرکز بر بهبود روش ها، نیازهای مشتریان را تامین نمایند. قانون گذاران می توانند استانداردهای بین المللی را به عنوان معیار پذیرش و مبنای تنظیم ارتباط بازار و مصرف کننده به کار گیرند و مصرف کنندگان اطمینان خاطر می یابند استانداردهای بین المللی به افزایش کارآیی موضوعات مورد اهمیت آنان همچون برچسب گذاری یا ایمنی محصولات می پردازند.

 کلام آخر! استانداردهای بین المللی ITU و ISO ،IEC  نه تنها موجب درک مفهوم اقتصاد می شوند، بلکه با افزایش کارآیی، به افراد جامعه کمک می کنند تا برای بهره برداری مطلوب تر از منابع موجود و ایجاد دنیایی با ثبات تر مشارکت نمایند.

منبع: پرتال استاندار ملی ایران


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در دوشنبه ٢٤ مهر ۱۳٩۱ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()