کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
ششم تیر، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

در تاریخ 17م تا 26م ژوئن 1987م. در شهر «وین»، هم اندیشی بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر، به منظور ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده‌ی خانمان‌سوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن، سندی با عنوان C.M.O در چهار فصل تنظیم شد و به تصویب کشورهای شرکت کننده رسید. این سند خط مشی همه‌جانبه و اقدامات کشورهای شرکت کننده را در زمینه‌ی مواد مخدر، مشخص و آنان را متعهد کرده است تا فعالیت‌های بین‌ا‌لمللی را در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر، ‌قاطعانه دنبال کنند.

 

 

 


در این سند بیش از 35 مورد اقدام عملی همچون ارزیابی میزان مصرف، پیشگیری از طریق آموزش، نقش رسانه‌ها در بازگشت معتادان به دامن اجتماع و معالجه‌ی آنان، ریشه‌‌کنی مزارع غیر مجاز خشخاش، نابودی شبکه‌های عمده‌ی قاچاق مواد مخدر، همکاری‌های حقوقی کشورها و مانند این‌ها جای گرفته است.

سال‌روز تصویب سندC.M.O  در 26م ژوئن / 6م تیرماه، به نام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام شد. هر ساله  مراسم مربوط به این روز با عنوان «مبارزه، ایثار و شهادت»، در ایران برگزار می‌شود.

اعتیاد به مواد مخدر، یکى از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن، تهدیدى جدى براى جامعه‌ی بشرى محسوب می‌شود و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف مى‌گـــــردد. همچنین ویــرانگری‏‌هاى حاصل از آن، زمینه‌ساز سقوط بسیارى از ارزش‌ها و هنجارهاى فرهنگى و اخلاقى می‌شود و بدین ترتیب، سلامت جامعه را به‌طور جدى به مخاطره مى‌اندازد.

   پدیده‌ی شوم قاچاق مواد مخدر، بیش از آن‌که فعالیتى سوداگرانه، تجارى و اقتصادى در عرصه‌ی مافیاى اقتصاد بین‌‏المللى باشد، ابزارى کارآمد، مؤثر و راهبردى در گسترش نظام سلطه‌ی صاحبان قدرت جهان بر کشورهاى توسعه‌نیافته است.

    در تهاجم و نفوذ فرهنگی، پدیده‌ی مواد مخدر مهم‌ترین عامل به تباهى کشیدن و انحطاط اخلاقى جوامع به شمار می‏‌رود. متأسفانه گسترش دامنه‌ی مصرف مواد مخدر در جامعه‌ی امروزى، به حدى است که حتا قشر متفکر و تحصیل‌کرده را نیز به سمت خود کشانده است. مبارزه با اعتیاد نیز، قطعاً بیش از آنکه ماموریتى در راستاى وظایف مصرحه‌ی نیروى انتظامى باشد، اقدامى است راهبردی در مقابله با ابزار نظام سلطه‌ی جهانى، در انحطاط اخلاقى جوامع با اهداف خاص سیاسی.

  جمهوری اسلامی ایران، در مقابله با ورود و شیوع این مواد خانمان‌سوز، به منظور کنترل و حفاظت مرزهاى شرقى، اقدام به احداث بیش از هزار کیلومتر جاده، ده‏ها پاسگاه مرزی، برجک و دید‏بانى و حفر چندین کیلومتر کانال و ... کرده است و هزاران نفر از فرزندان این مرز و بوم نیز، در این میدانگاه به شهادت رسیده‏‌اند.

 

به نقل از nlai


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()