کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
بیانات رهبری در مورد مستضعفین

بسم الله الرحمن الرحیم
و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم الائمه و نجعلهم الوارثین صدق الله العلی العظیم

خداوند تعالی وعده فرموده است که مستضعفین ارض را به امید و توفیق خودش به مستکبرین غلبه دهد و آنها را امام و پیشوا قرار دهد. وعده خداوند تعالی نزدیک است. فرارسیدن نیمه‌شعبان  و میلاد منجی بشریت  متقارن با روز جهانی مستضعفان است. نیمه شعبان آفتابی ترین روز خلقت است. روزی است که درخشان ترین ستاره را تقویم خدا در برگرفته است. از فراسوی تاریخ می آید،با کوله باری به بزرگی همه رنجها و سنگینی همه نگاه های منتظر، سنگلاخ های امید را میپیماید و به دروازه های روشنایی منتظران می رسد. همه مستضعفان، ستمدیدگان و مسلمین سراسر جهان چشم به او دوخته اند که بیاید.

 

 

 

 


امام خمینی (ره) در فرازهایی از سخنان خود پیرامون روز مستضعفان و حمایت از محرومین چنین فرموده اند:
طریق اسلامى این است که مستضعفین را حمایت کنند. ما به پیروى از اسلام بزرگ، از جمیع مستضعفین حمایت مى‏کنیم. گمان نمی کنم عبادتى بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته  باشد. خود را براى خدمت به اسلام و ملت محروم مهیا کنید; کمر به ‏خدمت بندگان خدا که خدمت به خداست ببندید. به همه در کوشش براى رفاه طبقات محروم وصیت می کنم که خیر دنیا و آخرت شماها در رسیدگى به حال محرومان جامعه است. چه نیکوست که طبقات تمکن ‏دار، به طور داوطلب براى زاغه نشینان‏مسکن و رفاه تهیه کنند; و مطمئن باشند که خیر دنیا و آخرت در آن است. و از انصاف به دور است که یکى بى‏خانمان، و یکى داراى آپارتمانها باشد. ما آن روز عید داریم که مستمندان ما، مستضعفان ما به زندگى صحیح رفاهى و به‏ تربیت صحیح اسلامى - انسانى برسند. آنچه مهم است این است که آن قشر مستضعف بیشتر مورد نظر باشد. خدا نیاورد آن روزى را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما، پشت کردن‏به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه‏دارها گردد. اسلام براى مستضعفین آمده است و اول نظرش به آنهاست. این قرن- به خواست خداوند قادر - قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران، و حق بر باطل است.به مستضعفان و مستمندان و زاغه‏نشینان که ولى نعت ما هستند خدمت کنید. پیش خداى تبارک و تعالى کمتر خدمتى است که به اندازه خدمت به زاغه‏نشینان فایده داشته باشد.

به نقل از بنیاد تعاون ناجا


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢ساعت ۸:٠٤ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()