کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
چهل حدیث از امام حسن مجتبی علیه السلام
1- نصیحت از سر اخلاص «اَیهَا النّاسُ إِنَّهُ مَنْ نَصَحَ لِلّهِ وَ اَخَذَ قَوْلَهُ دَلیلاً هُدِیَ لِلَّتی هِیَ اَقْوَمُ وَ وَفَقَّهُ اللّهُ لِلرَّشادِ وَ سَدَّدَهُ لِلْحُسْنی فَإِنَّ جارَاللّهِ آمِنٌ مَحْفُوظٌ وَ عَدُوَّهُ خائِفٌ مَخْذُولٌ، فَاحْتَرِسُوا مِنَ اللّهِ بِکَثْرَهِ الذِّکْرِ.» هان ای مردم! کسی که برای خدا نصیحت کند و کلام خدا را راهنمای خود گیرد، به راهی پایدار رهنمون شود و خداوند او را به رشد و هدایت موفّق سازد و به نیکویی استوار گرداند، زیرا پناهنده به خدا در امان و محفوظ است و دشمن خدا ترسان و بییاور است و با ذکر بسیار خود را از [معصیت خدای] بپایید.  

 2- شناخت هدایت «وَ اعْلَمُوا عِلْمًا یقینًا اَنـَّکُمْ لَنْ تَعْرِفُوا التُّقی حَتّی تَعْرِفُوا صِفَهَ الْهُدی، وَ لَنْ تُمَسِّکُوا بِمیثاقِ الْکِتابِ حَتّی تَعْرِفُوا الَّذی نَبَذَهُ وَ لَنْ تَتْلُوَا الْکِتابَ حَقَّ تِلاوَتِهِ حَتّی تَعْرِفُوا الَّذی حَرَّفَهُ، فَإِذا عَرَفْتُمْ ذلِکَ عَرَفْتُمُ الْبِدَعَ وَ التَّکَلُّفَ وَ رَاَیتُمْ الْفِرْیهَ عَلَی اللّهِ وَ التَّحْریفَ وَ رَاَیتُمْ کَیفَ یهْوی مَنْ یهْوی.» به یقین بدانید که شما هرگز تقوا را نشناسید تا آن که صفت هدایت را بشناسید، و هرگز به پیمان قرآن تمسّک پیدا نمیکنید تا کسانی را که دورش انداختند بشناسید، و هرگز قرآن را چنان که شایسته تلاوت است تلاوت نمیکنید تا آنها را که تحریفش کردند بشناسید، هر گاه این را شناختید بدعتها و بر خود بستن ها را خواهید شناخت و دروغ بر خدا و تحریف را خواهید دانست و خواهید دید که آن که اهل هوی است چگونه سقوط خواهد کرد.


3- فاصله میان حقّ و باطل «بَینَ الْحَقِّ وَ الْباطِلِ اَرْبَعُ اَصابِعَ، ما رَاَیتَ بِعَینَیکَ فَهُوَ الْحَقُّ وَ قَدْ تَسْمَعُ بِاُذُنَیکَ باطِلاً کَثیرًا.» بین حقّ و باطل به اندازه چهار انگشت فاصله است، آنچه با چشمت بینی حقّ است و چه بسا با گوش خود سخن باطل بسیاری را بشنوی.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در یکشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
زندگی نامه امام حسن مجتبی

امام حسن مجتبی « علیه السلام » در نیمه رمضان سال دوم هجری به دنیا آمد . پیامبر ( ص ) نام فرزند هارون ( وزیز و صی حضرت موسی « علیه السلام » ) را برگزید . چون پدرش علی «‌علیه السلام » به منزله هارون بود برای پیامبر.
«شُبر» کمله ای عبری است , که به عربی می شود حسن . نام حسن واقعا برازنده ایشان بود . چهره زیبا و خصائل اخلاقی او دقیقا مانند پدر بزرگ عزیزش رسولخدا ( ص) بود . در هفتیمن روز تولدش پیامبر ( ص ) گوسفندی خرید و برای سلامتی فرزند عزیزش قربانی کرد, که بعد ها این عمل بنام عقیقه سنت شده .
امام حسن «علیه السلام » در روزگاری سخت متولد شدند . تقریبا تمام جنگهای صدر اسلام در این هفت سال آغازین عمر شریف ایشان اتفاق افتاد . امام حسن « علیه السلام » از همان کودکی به یادگیری قرآن و سخنان حکیمانه و طریقه نبرد و وشجاعت و دینداری پرادختند ؛ آنهم در محضر عالیترین اسطوره های دین و انسانیت . هفت سال بعد از ولایت ایشان پیامبر ( ص) وفات یافت و مشکلات خلافت و خیانت عناصر منافق آغاز شد. بدون شک سخت ترین ایام عمر مبارک ایشان بین وفات حضرت رسول « صلی الله علیه اله » و شهادت مادرشان فاطمه زهرا( س) بوده است .


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در یکشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
چهل حدیث اخلاقی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم

1- فضیلت دانش طلبى
« مَنْ سَلَکَ طَریقًا یَطْلُبُ فیهِ عِلْمًا سَلَکَ اللّهُ بِهِ طَریقًا إِلَى الْجَنَّةِ .... وَ فَضْلُ الْعالِمِ عَلَى الْعابِدِ کَفَضْلِ الْقَمَرِ عَلى سائِرِ النُّجُوم لَیْلَةَ الْبَدْرِ ».
هر که راهى رود که در آن دانشى جوید، خداوند او را به راهى که به سوى بهشت است ببرد، و برترى عالِم بر عابد، مانند برترى ماه در شب چهارده، بر دیگر ستارگان است.
2- دین یابی مسلمانان غیر عرب
« لَوْ کانَ الدِّینُ عِنْدَ الثُّرَیّا لَذَهَبَ بِهِ رَجُلٌ مِنْ فارْسَ ـ أَوْ قَالَ ـ مِنْ أَبْناءِ فارْسَ حَتّى یَتَناوَلَهُ ».
اگر دین به ستاره ثریّا رسد، هر آینه مردى از سرزمین پارس ـ یا این که فرموده از فرزندان فارس ـ به آن دست خواهند یازید.
3- ایمان خواهی مسلمانان غیر عرب
« إِذا نَزَلَتْ عَلَیْهِ (صلى الله علیه وآله وسلم) سُورَةُ الْجُمُعَةِ، فَلَمّا قَرَأَ: (وَ آخَرینَ مِنْهُمْ لَمّا یَلْحَقُوا بِهِمْ) قَالَ رَجُلٌ مَنْ هؤُلاءِ: یا رَسُولَ اللّهِ؟ فَلَمْ یُراجِعْهُ النّبِىُّ (صلى الله علیه وآله وسلم)، حَتّى سَأَلَهُ مَرَّةً أَوْ مَرَّتَیْنِ أَوْ ثَلاثًا.- قالَ وَ فینا سَلْمانُ الفارْسىُّ- قالَ فَوَضَعَ النَّبِىُّ یَدَهُ عَلى سَلْمانَ ثُمَّ قالَ: لَوْ کَانَ الاِْیمانُ عِنْدَ الثُّرَیّا لَنالَهُ رِجالٌ مِنْ هؤُلاءِ ».

وقتى که سوره جمعه بر پیامبر اکرم (صلى الله علیه وآله وسلم) نازل گردید و آن حضرت آیه: (وَ آخَرینَ مِنْهُمْ لَمّا یَلْحَقُوا بِهِمْ) را خواند.
مردى گفت: اى پیامبر خدا! مراد این آیه چه کسانى است؟ رسول خدا به او چیزى نگفت تا این که آن شخص یک بار، دوبار، یا سه بار سؤال کرد.
راوى می گوید: سلمان فارسى در میان ما بود که پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم)دستش را روى دوش او نهاد، سپس فرمود: اگر ایمان به ستاره ثریّا برسد، هر آینه مردانى از سرزمین این مرد به آن دست خواهند یافت.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در یکشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
رحلت پیامبر اکرم (ص)و شهادت امام حسن مجتبی (ع)و امام رضا (ع)تسلیت باد

رحلت پیامبر اکرم (ص)و شهادت امام حسن مجتبی (ع)و امام رضا (ع)تسلیت باددر سال یازدهم هجرت رسول اکرم (ص) در آخرین سفرحج (در عرفه)، در مکه و در غدیرخم، در مدینه قبل از بیمارى و بعد از آن در جمع یاران و یا در ضمن ‏سخنرانى عمومى، با صراحت و بدون هیچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد. چنان که قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود که ‏پیامبر هم در نیاز به خوراک و پوشاک و ازدواج و وقوع بیمارى و پیرى مانند دیگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد. پیامبر اکرم (ص) یک ماه قبل از رحلت فرمود: «فراق نزدیک شده و بازگشت ‏به سوى خداوند است. نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت نمایم و من دو چیز گران در میان شما مى ‌گذارم و مى‌‏روم: کتاب خدا و عترتم، و خداوند لطیف و آگاه به من خبر داد که این دو هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا کنار حوض کوثر برمن ‏وارد شوند. پس خوب بیندیشید چگونه با آن دو رفتار خواهید نمود».


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
26 آذر روز ملی حمل و نقل ایران گرامیباد

حمل ‌و نقل ، حمل ‌و نقل، جابه‌جا کردن انسانها و اشیا به روشهاى گوناگون، موضوع این مقاله، نظام حمل‌ونقل در بستر راههاى آبى و خاکى به روشهاى سنّتى و با نیروى حیوان و انسان، در جهان اسلام قبل از دوره جدید است.

به‌طور کلى حمل‌ونقل، چه در مسیرهاى کوتاه (در شهرها و روستاها) چه در مسیرهاى طولانى (بین شهرها و کشورها)، یکى از اولین لوازم زندگى اجتماعى آدمیان و تعامل جوامع با یکدیگر بوده است. در دوره اسلامى نیز، به تناسب میزان افزایش جمعیت مسلمان و گسترش قلمرو سرزمینهاى اسلامى، حمل‌ونقل تأثیر و کارکرد بسیار مهمى در زندگى اجتماعى و سیاسى و اقتصادى مسلمانان داشته است. اما بررسى وضع حمل‌ونقل در دوره اسلامى، به‌ویژه آنچنان که امروزه از آن مراد مى‌شود، بسیار دشوار و گاه ناممکن است. این دشوارى، صرف‌نظر از تفاوتهاى بنیادین دوره‌هاى قدیم با دوره جدید، ممکن است معلول فقر منابع قدیم و نیز نگرش تک‌بُعدى حاکم بر این منابع باشد.

درباره حمل‌ونقل منبع مستقلى وجود ندارد و اطلاعات مربوط به آن، در ضمن گزارشها و موضوعات دیگر جاى گرفته است. از این گذشته، تقریبآ همان مقدار از مباحث مرتبط با حمل‌ونقل در کانون توجه نویسندگان و مورخان بوده که با مسافرتهاى تفریحى یا جنگى یا زیارتى سلاطین و فرمانروایان پیوند خورده است. از سوى دیگر، بسیارى از مخاطرات و مشکلات حمل‌ونقل که در مسیرهاى طولانى و جاده‌هاى دور از دسترس رخ مى‌داده، از چشم گزارشگران پنهان مى‌مانده است. آن‌چنان‌که از منابع برمى‌آید، حمل‌ونقل به‌مثابه یک نظام معیّن، محل توجه نویسندگان قرار نگرفته، شاید از آن رو که مؤسسه یا دیوان مشخص و ثابتى متصدى سامان دادن به این بخش نبوده است.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در چهارشنبه ٢٦ آذر ۱۳٩۳ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
هفته پژوهش بر پژوهشگران و فنافرینان عرصه علم و عمل مبارک باد

روز پژوهش
پژوهش یا تحقیق یک روند کوشمندانه، هوشیارانه و سامانمند برای یافت، بازگویی و بازنگری پدیده‌ها، رخدادها، رفتارها و انگاشته ها است. پژوهش همچنین برای استفاده از پدیده‌های موجود برای دست یافتن به راهکارهای عملی و فناوری‌ها به‌کار می‌رود. به طور معمول پژوهشگر نتایج پژوهش خود را در مجله‌های علمی ارائه می‌دهد. پژوهش در دو بعد «یافت پرسش پژوهش» و دیگر «پاسخ دادن به آن» می‌باشد.

mobtakeran/Files/Image/d1d55b78799a46daab8d7044be4cb114.jpg


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در جمعه ٢۱ آذر ۱۳٩۳ساعت ٥:٤٧ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
فرارسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

  AWT IMAGE

 فرا رسیدن اربعین شهادت پنجمین اهل کساء، سید الشهدا،  حضرت امام حسین بن علی ( علیهما السلام )، و یاران با وفایش را به تمامی مسلمین جهان تسلیت عرض می نماییم

    اربعین حسینی، تکرار یاد و خاطره حماسه سازان کربلاست ، سلام بر حسین و اربعینش، سلام بر اربعین و زائرانش! و سلام بر اندوه های دل آنان که به سوغات بر مزار کشتگان، عشق بردند و به مویه نشستند. به شوق زیارت صحن و سرای جان فزایت، اربعین شهادتت را به سوگ می نشینیم،

  و اربعین از رازهای هستی است و اربعین حسین (ع) روز بسط لطف اوست بر پیروان و دوستدارانش. و در مقام حسین (ع) همین بس که در زیارت اربعینش خطاب به جدشان محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادر گرامیشان فاطمه (س) میگوییم که خداوند عزاداری شما را در رثاء حسین (ع) فبول فرماید.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در جمعه ٢۱ آذر ۱۳٩۳ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
روز بیمه بر متولیان بیمه مبارک

13 آذر روز صنعت بیمه

 روز ۱۳ آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز صنعت بیمه نامگذاری شده است.

احساس امنیت، اصلیترین و بنیادیترین نیاز بشر است و از آن چنان درجه ای از اهمیت برخوردار است که میتواند دیگر نیازهای مادی و معنوی بشر را تحت تاثیر قرار دهد.

تمام پژوهشگران بر این باورند که برای سالم بودن و سالم زیستن، نیازمند احساس امنیت هستیم. سلامت نه تنها به سالم بودن در بعد جسمانی که سلامت روان را نیز در بر می گیرد و بیمه یکی از مطمئن ترین روشهای احساس امنیت در دنیای کنونی بشمار میرود.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
دوازدهم آذر ماه روز جهانی معلولان مبارک باد

دوازدهم آذر هرسال روز جهانی معلولان است.این روز را به همه ی معلولان و خانواده هایشان تبریک می گویم و برای همه ی کسانی که به این گروه از افراد جامعه  به نوعی خدمت می کنند،خدا قوت و خسته نباشید می گویم.در هر جامعه کسانی هستند که مهمترین دغدغه هایشان کمک به افراد کم توان و ناتوانی است که از لحاظ جسمی و روحی در شرایط استثنایی به سر می برند.افراد نابینا،کم بینا،ناشنوا و کم شنوا،عقب ماندگان ذهنی،معلولان جسمی و حرکتی در گروه افراداستثنایی به سر می برند.اگر فرزند معلولی در خانه دارید می دانید که مراقبت و تربیت یک فرزند معلول چقدر دشوار است و چقدر حوصله می خواهد.من هم مدتی با کودکان کم توان ذهنی کار کردم.در سال تحصیلی 77-78 یک دانش آموز مبتلا به سندرم داون داشتم که تمام افراد خانواده اش باهوش و تحصیلکرده بودند.اما او و یک برادر بزرگترش هردو سندرم داون(منگول)بودند.در این چندسالی که بازنشسته شده ام،خبری از او نداشتم تا اینکه چند روز پیش مادرش را در خیابان دیدم.پیرزن بیچاره رنجور و ناتوان از خرید روزانه  به خانه بازمی گشت.مرا نشناخت،سلام کردم و پس از معرفی خودم،با او احوالپرسی کردم.پیرزن از بچه ها گفت که همه سر خانه و زندگیشان هستند و او و دو پسر منگول نیز با هم زندگی می کنند.می گفت پسر بزرگتر آرام و مطیع است و تمام کارهایش را به خوبی انجام می دهد و حتی خریدهای خانه هم بیشتر به عهده ی اوست اما شاگرد سابق من که حالا مرد جوان 28 ساله ای شده،خانه نشین شده و جز خوردن و خوابیدن کاری نمی کند  و به همین دلیل وزنش به  بیش از صدکیلو رسیده است.راست می گفت؛من هم چند روز قبل پسرش را از دور در خیابان دیده بودم اما او خیلی زود به خانه شان رفت و در را پشت سرش بست و نتوانستیم  با هم صحبت کنیم.از پیرزن پرسیدم چرا او را به بهزیستی نمی بری تا آنجا کاری یاد بگیرد و سرگرم باشد؟آهی کشید و  گفت این کار را کردم اما نتیجه ی مطلوبی نگرفتم.پسرک کاری یاد نگرفت.آنجا هم به او غذا می دادند.وقتی به خانه می آمد بازهم می خورد و چاقتر می شد و کارهای بد و حرفهای بد بعضی از بچه ها را هم یاد می گرفت.این بود که از سپردنش به بهزیستی نیز منصرف شدم.پرسیدم:حالا چه می کند؟گفت:در خانه پای کامپیوتر می نشیند و بازی می کند...


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
چهل حدیث از امام کاظم(علیه السلام)

قالَ الاِْمامُ الْکاظم(علیه السلام) :

1- تعقّل و معرفت

«ما بَعَثَ اللّهُ أَنْبِیاءَهُ وَ رُسُلَهُ إِلى عِبادِهِ إِلاّ لِیَعْقِلُوا عَنِ اللّهِ، فَأَحْسَنُهُمُ اسْتِجابَهً أَحْسَنُهُمْ مَعْرِفَةً لِلّهِ، وَ أَعْلَمُهُمْ بِأَمْرِ اللّهِ أَحْسَنُهُمْ عَقْلاً وَ أَعْقَلُهُمْ أَرْفَعُهُمْ دَرَجَةً فِى الدُّنْیا وَ الاْخِرَةِ.»:
خداوند پیامبران و فرستادگانش را به سوى بندگانش بر نینگیخته، مگر آن که از طرف خدا تعقّل کنند. پس نیکوترینشان از نظر پذیرش، بهترینشان از نظر معرفت به خداست، و داناترینشان به کار خدا، بهترینشان از نظر عقل است، و عاقلترین آنها، بلند پایه ترینشان در دنیا و آخرت است.

2- حجّت ظاهرى و باطنى

«إِنَّ لِلّهِ عَلَى النّاسِ حُجَّتَیْنِ، حُجَّةً ظاهِرَةً وَ حُجَّةً باطِنَةً، فَأمّا الظّاهِرَةُ فَالرُّسُلُ وَ الاَْنْبِیاءُ وَ الاَْئِمَّةُ وَ أَمَّا الْباطِنَةُ فَالْعُقُولُ.»:
همانا براى خداوند بر مردم دو حجّت است، حجّت آشکار و حجّت پنهان، امّا حجّت آشکار عبارت است از: رسولان و پیامبران و امامان; و حجّت پنهانى عبارت است از عقول مردمان.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
میلاد با سعادت امام موسی کاظم بر تمام شیعیان مبارک باد

 

زندگینامه امام کاظم (ع)

حضرت امام موسی بن جعفر ( ع )
نام امام هفتم ما ، موسی و لقب آن حضرت کاظم ( ع ) کنیه آن امام " ابوالحسن " و " ابوابراهیم " است . شیعیان و دوستداران لقب " باب الحوائج " به آن حضرت داده اند . تولد امام موسی  کاظم ( ع ) روز یکشنبه هفتم ماه صفر سال 128هجری در " ابواء " اتفاق افتاد . دوران امامت امام هفتم حضرت موسی بن جعفر ( ع ) مقارن بود با سالهای  آخر خلافت منصور عباسی و در دوره خلافت هادی و سیزده سال از دوران خلافت هارون که سخت ترین دوران عمر آن حضرت به شمار است . امام موسی  کاظم ( ع ) از حدود 21سالگی بر اثر وصیت پدر بزرگوار و امر خداوند متعال به مقام بلند امامت رسید ، و زمان امامت آن حضرت سی و پنج سال و اندکی بود و مدت امامت آن حضرت از همه ائمه بیشتر بوده است ، البته غیر از حضرت ولی عصر (عج ).


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳ساعت ٩:۳٥ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
هفته بسیج وروز بسیج بر تمامی بسیجیان مبارک باد

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه):
ــ بسیج شجرة طیبّه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوات یقین و حدیث عشق می‌دهد.
ـ اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.
ـ بار دیگر تأکید می‌کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونی سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی را به دنبال خواهد داشت.
ـ ملیت که در خط اسلام ناب محمدی(ص) و مخالف با استکبار و پول‌پرستی و تحجرگرایی و مقدس‌نمایی است باید همة افرادش بسیجی باشند.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در چهارشنبه ٥ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
چرا صفر را صفر نامیده اند؟ + اعمال ماه صفر

 اعمال ماه صفر,ماه صفر

 دوشنبه مصادف با آغاز ماه صفر دومین ماه قمری است؛ ماهی که به نحوست معروف است.


ماه صفر که بنا به روایتی ، روز اول آن روز واردشدن کاروان اسرای کربلا به شام است و حوادث تلخ دیگری از جمله شهادت دختر 3 ساله امام حسین (ع)،رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) در روز 28 این ماه  واقع شده و پایان ماه نیز مصادف با شهادت هشتمین پیشوای شیعیان امام رضا (ع) می باشد.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در دوشنبه ۳ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()
اول صفر ؛ ورود اسرای کربلا به سرزمین شام

پس از آن که امام حسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت در صحرای کربلا به دست لشکریان سفاک عمر بن سعد به شهادت رسیدند، خانواده آنان به اسارت درآمده و در روز یازدهم محرم آنان را از کربلا به کوفه و سپس شام منتقل کردند.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در دوشنبه ۳ آذر ۱۳٩۳ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ توسط کانون امام حسین(ع) نظرات ()