کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
ولادت امام حسن مجتبی(ع) بر همه شیعیان مبارک باد

میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع)

«و چه زیبا بود زندگی مشترک علی (ع) و فاطمه (س) اگر چه مشکلات خاص آن روزها بر سختی زندگی می‌افزود، ولی آن دو مشکلات را یکی پس از دیگری، با نگاهی از سر مهر و عشق الهی به یکدیگر، پشت‌سر می‌نهادند و آنها را به شیرینی مبدل می‌ساختند.
فقر و سختی معیشت مسلمانان در این روزها بیشتر نمود داشت و دو جنگ سخت بدر و احد، اگر چه به پیروزی انجامید و دل مؤمنین را به اسلام وابسته‌تر کرد، ولی تبعات آن بر شدت فقر مردمان آن زمان افزود و در تیررس این سختی‌ها، خانواده‌ی شریف و معظم پیامبر (س)، علی (ع) و فاطمه‌ی زهرا (ع) که اهل بیت پیامبر (ص) به شمار می‌رفتند، قرار داشتند.
البته فقر برای خاندان نبوت زینت و فخر بود؛ زیرا با تمام قدرت و نفوذی که در میان مسلمانان داشتند، همیشه در پایین‌ترین سطح معیشتی زندگی می‌کردند. آنها هیچ گاه نمی‌توانستند دوستان و محبین خویش را در سختی ببینند و خود راحت و آسوده زندگی کنند.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٥/٢ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
ماه مبارک رمضان ماه امت محمدی (ص) ماه میهمانی خدا مبارک باد

رمضان ماه مهیمانی خدا

مقدمه

رمضان ازماههای قمری بوده که پروردگار عالم درآن روزه را برافراد بالغ واجب ولازم کرده که این ماه برای عبادت مومنان قرار داده تابا راز ونیاز با خداخود وعبادت وروزه گرفتن وتلاوت قرآن درمهیمانی ایزد تعالی شرکت کنند ویکی از اتفاقا ت مهمی که دراین ماه روی داده نازل کردن قرآن کریم برپیامبر اسلام جهت کامل کردن رسالت محمدی وپیام به آدمیان برای اینکه به پروردگار یگانه ایمان آورده وتنها او راپرستش نمائید وازماههای قمری که تنها درقرآن کریم ازاین ماه نام برده شده است 
که قرآن درآیه 183 سوره بقره می فرمائید"شهررمضان الذی انزل فیه القرآن"


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٥/٢ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()