کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
28اردبیهشت روز جهانی موزه مبارک باد

مهریز

شهرستان مهریز با وسعت 6721 کیلومترمربع در سی کیلومتری شهرستان یزد قرار دارد. این شهرستان دارای یک بخش مرکزی و پنج دهستان به نامهای: ارنان، بهادران، تنگ چنار، خورمیر و میانکوه است. بنای شهرستان مهریز را به «مهرنگار» دختر «انوشیروان» نسبت دادهاند.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٢/٢٩ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
میلاد امام جواد علیه السلام مبارک باد

نگاهی به زندگانی امام جواد علیه السلام

آگاهیهای تاریخی درباره زندگی امام جواد علیه السلام چندان گسترده نیست؛ زیرا افزون بر آن که محدودیتهای سیاسی همواره مانع از انتشار اخبار مربوط به امامان معصوم علیه السلام می گردید، تقیه و شیوه های پنهانی مبارزه که برای " حفظ امام و شیعیان از فشار حاکمیت" بود، عامل مؤثری در عدم نقل اخبار در منابع تاریخی است. افزون بر آن، زندگی امام جواد علیه السلام چندان طولانی نبوده است که اخبار فراوانی هم از آن در دسترس ما قرار گیرد. 

و نیز گفتنی است، زمانی که امام رضا علیه السلام به خراسان برده شد، هیچ یک از اعضای خانواده خود را به همراه نبرد و در آنجا تنها زندگی می کرد. و از اخبار مربوط به شهادت امام رضا علیه السلام چنین بر می آید که امام جواد علیه السلام آن هنگام در مدینه اقامت داشت و تنها برای غسل پدر و اقامه نماز به آن حضرت در طوس حضور یافت.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٢/٢٩ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
شهادت امام علی نقی(هادی) بر مسلمان وشعیان تسلیت باد

تولد امام دهم شیعیان حضرت امام علی النقی (ع ) را نیمه ذیحجه سال 212 هجری قمری نوشته اند . پدر آن حضرت ، امام محمد تقی جوادالائمه (ع ) و مادرش سمانه از زنان درست کردار پاکدامنی بود که دست قدرت الهی او را برای تربیت مقام ولایت و امامت مأمور کرده بود ، و چه نیکو وظیفه مادری را به انجام رسانید و بدین مأموریت خدایی قیام کرد . نام آن حضرت - علی - کنیه آن امام همام " ابوالحسن " و لقبهای مشهور آن حضرت " هادی " و " نقی " بود . حضرت امام هادی (ع ) پس از پدر بزرگوارش در سن 8 سالگی به مقام امامت رسید و دوران امامتش 33 سال بود .

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٢/٢۳ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
اول رجب وسالروز ولادت امام محمد باقر(ع) پیشوای دانایی‌ و شکافنده دانش‌ها مبارک ب

ابوجعفر، امام محمدباقر علیه السلام پنجمین آفتابی است که بر افق پرنور امامت، جاودانه درخشید. زندگی پرنور و برکت آن حضرت، سراسر دانش و ارزش بود و از همین روی «باقرالعلوم»؛ یعنی شکافنده دشواری‌های دانش و گشاینده پیچیدگی‌های معرفت نامیده شد.

 سوم صفر سال 57 هجری، مصادف است با ولادت امام محمدباقرعلیه السلام. آسمان شب سوم صفر سال 57 هجری در شهر مدینه النبی، در انتظار طلوع ستاره درخشان دیگری است. ستارگان به دنیا آمدن گوهر تابناک و گران بهایی را لحظه شماری می‌کنند. ستاره‌ای از ستارگان ولایت، ستاره‌ای پاک، که تاریکیِ ابرهای پلیدی را خواهد شکافت و زمین و زمینیان را از درخشش خود بهره‌مند خواهد کرد.

تنها علوی که پدر و مادرش هر دو علوی هستند


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٢/٢۳ساعت ٤:٠٢ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
حدیث از امام حسن مجتبی علیه السلام

  احادیث عربی با ترجمه فارسی

 نصیحت از سر اخلاص «اَیهَا النّاسُ إِنَّهُ مَنْ نَصَحَ لِلّهِ وَ اَخَذَقَوْلَهُ دَلیلاً هُدِیَ لِلَّتی هِیَ اَقْوَمُ وَ وَفَقَّهُ اللّهُ لِلرَّشادِ وَسَدَّدَهُ لِلْحُسْنی فَإِنَّ جارَاللّهِ آمِنٌ مَحْفُوظٌ وَ عَدُوَّهُ خائِفٌمَخْذُولٌ، فَاحْتَرِسُوا مِنَ اللّهِ بِکَثْرَهِ الذِّکْرِ.» هان ای مردم! کسی که برای خدانصیحت کند و کلام خدا را راهنمای خود گیرد، به راهی پایدار رهنمون شود و خداوند اورا به رشد و هدایت موفّق سازد و به نیکویی استوار گرداند، زیرا پناهنده به خدا درامان و محفوظ است و دشمن خدا ترسان و بییاور است و با ذکر بسیار خود را از [معصیتخدای] بپایید.  

 شناخت هدایت «وَاعْلَمُوا عِلْمًا یقینًا اَنـَّکُمْ لَنْ تَعْرِفُوا التُّقی حَتّی تَعْرِفُواصِفَهَ الْهُدی، وَ لَنْ تُمَسِّکُوا بِمیثاقِ الْکِتابِ حَتّی تَعْرِفُوا الَّذینَبَذَهُ وَ لَنْ تَتْلُوَا الْکِتابَ حَقَّ تِلاوَتِهِ حَتّی تَعْرِفُوا الَّذیحَرَّفَهُ، فَإِذا عَرَفْتُمْ ذلِکَ عَرَفْتُمُ الْبِدَعَ وَ التَّکَلُّفَ وَرَاَیتُمْ الْفِرْیهَ عَلَی اللّهِ وَ التَّحْریفَ وَ رَاَیتُمْ کَیفَ یهْوی مَنْیهْوی.» به یقینبدانید که شما هرگز تقوا را نشناسید تا آن که صفت هدایت را بشناسید، و هرگز بهپیمان قرآن تمسّک پیدا نمیکنید تا کسانی را که دورش انداختند بشناسید، و هرگز قرآنرا چنان که شایسته تلاوت است تلاوت نمیکنید تا آنها را که تحریفش کردند بشناسید، هرگاه این را شناختید بدعتها و بر خود بستن ها را خواهید شناخت و دروغ بر خدا و تحریفرا خواهید دانست و خواهید دید که آن که اهل هوی است چگونه سقوط خواهدکرد.

فاصله میان حقّ و باطل «بَینَ الْحَقِّ وَ الْباطِلِ اَرْبَعُ اَصابِعَ، مارَاَیتَ بِعَینَیکَ فَهُوَ الْحَقُّ وَ قَدْ تَسْمَعُ بِاُذُنَیکَ باطِلاًکَثیرًا.» بین حقّ وباطل به اندازه چهار انگشت فاصله است، آنچه با چشمت بینی حقّ است و چه بسا با گوشخود سخن باطل بسیاری را بشنوی.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٢/٢٢ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
مطالعه چیست وراه وروشهای یادگیری

مقدمه

اززمانی که فن کتابت ابداع شدآدم به نوشتن اندیشه ها،خاطرات با تجارب علم ودانش خویش مبادرت ورزیدوحجم مکتوبات بتدریج زیاد شدتوسعه وگسترش تدریجی علم برحجم علوم آدمی نیز افزوده  گردیدلذا آدم ازفراگیری همه علوم اطرافش عاجز شد ودرپی شناخت راههای برآمد که امکان تحصیل دانش را درزمان کم ممکن نمائیدواینکه چگونه می توان باسرعت ودقت به مطالعه پرداخت واطلاعات لازم وکافی رابدست آوردومانع ازفراموشی و نسیان شدپرسشهای می باشد که ازدیر باز ذهن وفکر بشر را به مشغول کرده است.

دراین دنیای که خداوند به قلم سوگند یاد می کندورسولش را به خواندن فرا می خوانددر سرزمینی که مهد تمدن بوده وپیامبراسلام(ص) برفراگیری دانش زگهواره تاگور سخن می گویدوشوق واشتیاق به آموختن عشقی بوده که دراین راه هنگامه ای دربرداردتاهنگامی که عاشق شوندازبرای آموزش وآموختن  تاسوار برمرکب دانش به دیار عشق به مقصودها یش می رسد.

منابع نوشتاری عمده ترین پایه اساسی یادگیری درکلاس بوده که هرگز بدون آن کسب علم و دانش دررشد فرهنگی وتوسعه اقتصادی ممکن نمی گرددومی بایست خواندن ومطالعه را جدی گرفته تا ازقافله باز ننمایندکه ازیک سوی توسعه فرهنگ کتابخوانی وغلبه برآفات مطالعه جهت کسب بیشترین اثربخشی واز سوی دیگر تحول درروش دریافت اطلاعات. که اجتناب ناپذیر نمی باشد.

بیشترافراد میدانند که کتاب مهمترین و برترین رشد فرهنگی هر کشور است و شاخص ترین ابزار برای انتقال افکار میان جوامع بشری در جهان محسوب میشود و تعداد مطالعه کنندگان هر کشوری میزان رشد عقلانی هر جامعه ای را نشان می دهد و روش بی نظیری است برای کسب معرفت درباره جهان و خود تا در لابه لای متون شرح جملات پاراگرافها و انسان و دیگر چیزها بدست آورد.


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩٢/٢/٢٢ساعت ٤:۳۳ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()