کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد کاج
به نام خدا،کانون فرهنگی هنری امام حسین (ع) مسجد حسینه کاج، در سال 1390 در روستای خورمیز سفلی، واقع در شهرستان مهریز تاسیس شد.هدف این وبلاگ ارسال مطالب فرهنگی هنری و گزارش عملکرد کانون می باشد.
3 صفر میلاد امام محمد باقر علیه السلام

ابوجعفر، امام محمدباقر علیه السلام پنجمین آفتابی است که بر افق پرنور امامت، جاودانه درخشید. زندگی پرنور و برکت آن حضرت، سراسر دانش و ارزش بود و از همین روی «باقرالعلوم»؛ یعنی شکافنده دشواری‌های دانش و گشاینده پیچیدگی‌های معرفت نامیده شد.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٢۸ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
26 آذر روز حمل و نقل و رانندگان

روز ۲۶ آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل نامگذاری شد.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٢۸ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
25 آذر روز پژوهش
 

تعریف پژوهش:

پژوهش، به معنای عام، بررسی یا کاوشی سخت کوشانه و به معنای خاص، تحقیق و تجربه‌ای جامع با هدف‌ کشف واقعیت‌های نو و تفسیر درست این واقعیت‌ها، تجدید نظر در نتیجه‌گیری‌ها، نظریه‌ها و قوانین پذیرفته شده در پرتو واقعیت‌های کشف شده و به کارگیری عملی نتیجه‌گیری‌ها، نظریه‌ها و قوانین جدید است. در معنایی دیگر، پژوهش فرایند رسیدن به راه حل‌های قابل اطمینان از طریق گردآوری، تحلیل و تفسیرداده‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده و نظام‌منداست.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٢٤ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
فرخی شاعر مبارز و لب دوخته یزدی

فرخی یزدی یکی از شاعران و ادیبان در عرضه فرهنگ و ادب یزد بود و او دارای ایمان سرشار بود و غیر از عشق به مردم و مهین که در اعتقادات پاک مذهبیش ریشه داشت به هیچ چیز تفکر و اندیشه نمی کرد و اگر هم حرفی می زد غیر از حق چیزی دیگر نمی گفت  و چیزی جز راستی نمی نوشت و او شیر مردی بود از دیار کویری یزد که بیرق عدالت خواهی و آزادی خواهی را بردوش گرفت و تا مرکز جهت پیوستن به رود خروشان مبارزات ملی و اجتماعی و سیاسی مردم  علیه ستمگران حمل کرد و در آنجا فضای سیاسی بازتر و مبارزات سنجیده تر بود و نشریات پر رونق و با کیفیت خوبی بود و او در نوجوانی دارای اندیشه پاک بود و او سری پر شور داشت و  با حکماء درمی افتاد و دوخته شدن لبهای حق گوی او نشان از عزم پایدار اش بود و زمانی که یزد را برای پیشبرد آرمانش کوچک و محدود دید به پایتخت رفت  و با افکارش  به روشنگری مردم که با ارتباط با نشریات، در مطبوعات تهران با اشعار آتشین مقالاتی در ستایش از آزادی و آزادی خواهی و انقلاب و مبارزه انتشار می داد. که به دل مردم می نشست و او را در ردیف نویسندگان پیشرو و پیشقدم علیه ظلم و ستم قرار میدادند و بعدا با کمک دوستانش امتیاز نشریه طوفان را گرفت.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٢٠ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
20 مهر مصادف است با شهادت آیت الله دستغیب سومین شهید محراب

این عالم عارف و الگوی تقوا و فضیلت در سال 1288 هجری شمسی در شیراز متولد شد و پس از پرورش صحیح  و خواندن ادبیات و سطوح به نجف اشرف کنار قبر امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام شهید محراب  مهاجرت نمود و در آنجا از محضر ایات عظام استفاده نمود و با دریافت اجازات عدیده اجتهاد و غیره به شیراز مراجعت ودر مسجد جامع (عتیق) به اقامه جماعت و تبلیغ دین پرداخت.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱٩ساعت ٥:۱٤ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
25 محرم: شهادت امام سجاد علیه السلام به روایتی

در سال 94 بنابرمشهور یا 95 هجری قمری، امام زین العابدین علیه السلام در سن 57 سالگی با زهری که ولید بن عبدالملک یا هشام لعنة الله علیهما به آن حضرت دادند به شهادت رسیدند، این در حالی بود که 34 یا 35 سال بعد از واقعه کربلا در مصائب جانگداز شهادت پدر و برادران و عمو و بستگان و اسارت عمه ها و خواهرانش، گریان بود.

امام باقر علیه السلام آن حضرت را تجهیز نمودند و در بقیع کنار قبر عموی مظلومش حضرت مجتبی علیه السلام به خاک سپردند.

سال شهادت آن حضرت را به خاطر کثرت فوت فقهاء و علماء «سنة الفقهاء» گفته اند.

 

 

 

منبع: انهار


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱٩ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب به دستور امام خمینی (ره) است...

سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب توسط آیت الله خمینی (ره).

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱٩ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
17 آذر روز جهانی هواپیمایی

16 آذر ماه مصادف با 7 دسامبر سالروز امضای کنوانسیون بین‌المللی هواپیمایی کشوری در سال 1944 است که متعاقب امضای این کنوانسیون، سازمان جهانی هواپیمایی کشوری تأسیس شد.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱٩ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
16 آذر روز دانشجو

روز دانشجو، در ایران به ۱۶ ماه آذر اطلاق می‌شود. این روز، به یاد سه دانشجو (دو هوادار حزب توده ایران و یک هوادار جبهه ملی ایران) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون نایب رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱۸ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
فقر و اثرا ت آن درجامعه

فقر در معنای وسیع کلمه عبارت است عدم وجود امکانات رشد و تکامل مادی و معنوی که اگر اجتماع چنین باشد آن جامعه فقیر است و در بعد اقتصادی عبارت است از تنگدستی و عدم وجود امکانات زندگی و رفاه با رعایت شرایط اجتماعی و شان و منزلت افراد و در این نگرش که در جامعه داریم و فقر از دو جنبه مادی و معنوی مطرح است تعدادی از افراد غنی را را به ظاهر فقیر و تعدادی از افراد فقیر را غنی قلمداد می کردند زیرا فقر صرفا به احتیاجات مادی منحصر نشده و نوع نگرش و تلقی از فقر که فقر یک پدیده و واقعیتی در جامعه بوده که علی القاعده نباید در جامعه بشری وجود داشته باشد و در ابتدا فقر یکی از مصبیتهای بزرگ و از جمله بلایای عظیم جامعه بشری میباشد که تا سر حد نابودی تاثیر دارد و می بایست نسبت به ریشه کنی آن در اجتماع با هدف و همت در سرلوحه کار دولتها قرار گیرد.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱٤ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
سیزدهم آذر، روز بیمه

امروزه بیمه را می توان از ارکان مهم حیات اقتصادی و اجتماعی جوامع بشری و تضمین کننده چرخه اقتصادی تلقی کرد. در جوامع پیشرفته, کلیه قشرهای جامعه, (کارفرما, کارگر, صنعتگر, کارمند, سرمایه دار) همه با بیمه و پوششهای آن ارتباط دارند.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱۳ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
روز جهانی معلولان

درگیریها و کشمکشهای ناشی از جنگدر نواحی گوناگون کره زمین؛ گرسنگی؛ امراض و بیماریهای مختلف؛مصائب و مشقات زندگی در کشورهای در حال توسعه؛ترافیک و تصادفات حین انجام کار؛ آلودگی محیط زیست و عدم استفاده صحیح از دارو در کشورهای صنعتی همه روز باعث بروز معلولیتهای جدید می شود.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱۳ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ توسط behzad نظرات ()
12 آذر، روز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

«ما یک قانون اساسی خودمانی درست کردیم. این دست پخت مردمی که از میان شما برخاسته اند نواقصی دارد. اما باید در موقع عمل و تجربه عینی شناسایی شود و به همان طریق که خود قانون اساسی تصویب شد، متمم آن هم پس از گذشت چند سال که نواقص مشخص شده است با همان کیفیت تدوین و تصویب شود.»

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱۱ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
10 آذر، روز جهانی مبارزه با ایدز...

امروز اول دسامبر مصادف است با ۱۰ آذر روز جهانی مبارزه با ایدز.

 


ادامـه مـطـلـب

ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/۱۱ساعت ٢:۱٦ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
تصاویر زینبیه حضرت سیدالشهدا شهرک شهید بهشتی خورمیز سفلی رسید!!!

برای مشاهده این تصاویر اینجا کلیک کنید...


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٧ساعت ۳:۳۳ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()
تصاویری از حسینه کاج و حسینیه حاج صدرالدین

برای مشاهده تصاویر حسینیه کاج و حسینیه حاج صدرالدین به قسمت اخبار وبلاگ مراجعه فرمایید...


ابزار و قالب وبلاگ :: تم ویوز

لينك | نوشته شده در ۱۳٩۱/٩/٧ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ توسط behzad نظرات ()